Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 

Hlavní menu:Hlavní tiskové centrum

Pracovní zázemí pro zástupce médií akreditované na papežskou návštěvu bude umístěno v kongresové části hotelu Hilton Praha a po dobu akce bude otevřeno nepřetržitě. Součástí zázemí pro zástupce médií budou i televizní a rozhlasová pracoviště (kabiny) pro příjem a editaci mezinárodního signálu.

V tiskovém středisku budou zástupci médií moci využít několik desítek pracovních míst pro píšící novináře, fotografy a rozhlasové reportéry. Každé pracovní místo bude vybaveno přístupem k vysokorychlostnímu internetu prostřednictvím standardní přípojky RJ45 a elektrickou zásuvkou 220 V. K dispozici bude i bezdrátové připojení k internetu (Wi-Fi), několik ISDN linek s přípojkou, několik pevných počítačů, telefony s mezinárodní provolbou, fax, tiskárna a kopírka. Pracovní místa budou obsazována podle pořadí příchozích. Po celou otevírací dobu bude v tiskovém středisku zdarma k dispozici základní občerstvení (káva, čaj, voda, pečivo, ovoce).

Televizní a rozhlasové štáby, které chtějí pracovat v tiskovém středisku, si mohou zarezervovat televizní nebo rozhlasovou editační kabinu prostřednictvím rezervačního systému Eurovize/EBU (bookings@eurovision.net) v případě televize nebo prostřednictvím mezinárodního oddělení Českého rozhlasu (magda.holubova@rozhlas.cz) v případě rádií. Uzamykatelná televizní kabina bude vybavena stolem a čtyřmi židlemi, dvěma internetovými přípojkami RJ45, připojením Wi-Fi, digitální telefonní přípojkou včetně telefonu s mezinárodní provolbou, obrazovkou s rozvodem televizního signálu a informačního okruhu CCTV, několika elektrickými zásuvkami 220 V a přívodem signálu z přímého přenosu v televizní kvalitě. Rozhlasová kabina bude vybavena stolem a čtyřmi židlemi, dvěma internetovými přípojkami RJ45, připojením Wi-Fi, ISDN přípojkou, digitální telefonní přípojkou včetně telefonu s mezinárodní provolbou, obrazovkou s rozvodem televizního signálu a informačního okruhu CCTV, několika elektrickými zásuvkami 220 V a přívodem audio signálu z přímého přenosu. Editační kabiny a mezinárodní televizní signál z přímého přenosu z papežské návštěvy, vyrobený Českou televizí (ČT), budou k dispozici bezplatně. Další zpracování a rozvedení signálu do pracovišť televizních štábů a technickou, produkční a organizační podporu bude přímo na místě zajišťovat Eurovize/EBU, která bude doplňkové služby zpoplatňovat podle standardních smluvních ujednání. Rozvedení zvukového signálu do editačních kabin rozhlasových štábů a technickou a organizační podporu bude poskytovat Český rozhlas (ČRo), tyto služby budou na místě zpoplatněny jednorázovým poplatkem ve výši 100 Euro za kabinu.

Parkovací místa pro přenosové a SNG/DSNG vozy, kterým bude zdarma poskytnuto elektrické napájení 32A, budu vyčleněny v blízkosti tiskového střediska v prostorách hotelu Hilton Praha. V případě zájmu o rezervaci místa prosím zašlete požadavek na níže uvedené kontakty.


Otevírací doba tiskového střediska:

  • Pátek 25.9.2009, 8:00–22:00 (pro instalaci TV a rozhlasové techniky do kabin)
  • Sobota 26.9.2009, 7:00–24:00 (non stop)
  • Neděle 27.9.2009, 0:00–24:00 (non stop)
  • Pondělí 28.9.2009, 0:00–23:00


Doprava:

Hotel Hilton Praha se nachází v blízkosti centra města, v oblasti křížení pražské magistrály s pobřežní komunikací ve směru Hradec Králové/Mladá Boleslav a je proto velmi snadno dostupný automobilem. Hotel je 5 minut chůze od stanice metra Florenc (trasy B a C, výstup směr Sokolovská ulice), zastávky povrchové MHD Florenc a hlavního terminálu dálkové autobusové dopravy Praha-Florenc. Z mezinárodního letiště Praha-Ruzyně je možné použít autobusovou dopravu a metro (ze stanice linky A Dejvická s přestupem na linku C ve stanici Muzeum), cesta zabere přibližně 50 minut. Z hlavního vlakového nádraží, vzdáleného jednu stanici metrem, trvá cesta přibližně 10 minut. Pomocí taxi se lze z hlavního vlakového nádraží k hotelu Hilton dostat za 5-10 minut, z letiště za přibližně 45 minut, v závislosti na plynulosti dopravy. Cenová sazba cesty z letiště se pohybuje kolem 550 Kč/25 Euro.


Kontakt a informace:

presshilton@cirkev.cz

Lukáš Teplý
vedoucí mezinárodního tiskového střediska Praha
mobil: +420 737 315 818
e-mail: teply@cirkev.cz
© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS