Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 

Hlavní menu:Praktické informace

Organizační informace pro účastníky mše svaté se Svatým otcem Benediktem XVI. ve Staré Boleslavi

Kdy: Pondělí 28. září 2009 v 9:45 hodin.

Kde: Stará Boleslav - travnatá plocha v blízkosti Mělnické silnice (Google Maps).

Se zřetelem k dopravním omezením a předpokládaným čekacím dobám při parkování je potřeba plánovat příjezd s dostatečným předstihem. Bližší informace o dopravních možnostech a omezeních ZDE.

Koncelebrace kněží a asistence jáhnů: Přihlášky ke koncelebraci již byly uzavřeny. Kněží, kteří se přihlásili, si ke koncelebraci vezmou humerál, bílou albu, cingulum a červenou štolu, podobně také jáhni.

Přístup do sektorů: Areál konání bohoslužby bude otevřen v pondělí 28. září od 4:00 hodin. Od 6:00 hodin začne společný program. Sektory budou označeny souřadnicovým systémem, toto označení bude na jednotlivých místenkách. Poutníci by měli být v sektorech nejpozději v 9:00 hodin. Dobrá viditelnost bude zajištěna velkoplošnými obrazovkami. Prosíme, dbejte pokynů pořadatelů, kteří vám rádi pomohou s nalezením vašeho sektoru. Na Proboštskou louky není možné z bezpečnostních důvodů nosit žádné transparenty ani dlouhé tyče.

Místa k sezení: V sektorech je možné využít vlastní skládací židličky.

Hygienické zázemí a občerstvení: V areálu bude umístěno dostatečné množství mobilních WC, které budou umístěny po vnějších stranách sektorů. V jejich blízkosti naleznete i stany s pitnou vodou pro občerstvení.

Zdravotní služba: Na označených místech v areálu konání mše svaté bude k dispozici zdravotní služba se zajištěnou dostupností do všech sektorů; v každém sektoru bude k dispozici dvojčlenná zdravotní hlídka.

Předprogram: V neděli 27. září od 20:00 hodin je předprogram na Mariánském náměstí. Od 22:30 možnost noční adorace v bazilice Panny Marie. K dispozici jsou zpovědníci, skupiny přímluvné modlitby a osoby k duchovnímu rozhovoru.

Stanové městečko a ubytování: Pro poutníky je možnost využít prostoru "stanového městečka" k postavení vlastních stanů nebo přespání pod širým nebem. Přístup do sektorů bude umožněn od 4:00 hodin.

Pořadatelé: V uličkách mezi sektory jsou vám k dispozici pořadatelé a zdravotní hlídky Maltézské pomoci ve vestách označených maltézským křížem. Z informačního stanu je přímé spojení na hlavního i krizového pořadatele.

Svaté přijímání bude podáváno ve všech sektorech, podávající budou pod červenobílým deštníkem. Upozorňujeme, že ke svatému přijímání mohou přistoupit křesťané žijící svátostným životem ve společenství katolické církve, kteří jsou na přijetí Eucharistie patřičným způsobem připraveni. Pokud z nějakého důvodu nebudete moci přijmout eucharistii při mši svaté, máte možnost požádat o její přijetí i dodatečně ve dvou označených stanech za posledními sektory.

Odchod z areálu: Sektory opustíte až po odjezdu Svatého otce. Po skončení bohoslužby zůstaňte na svých místech, je připraven další program. Areál budete opouštět postupně, dbejte pokynů moderátorů a pořadatelů.

Brožurku poutníka si můžete stáhnout zde, 5 MB, součástí je i obálka, 1 MB.


Průběh návštěvy Svatého otce bude zaznamenáván na zvukově obrazový záznam České televize. Tento záznam bude zaznamenávat průběh události a její účastníky za účelem vysílání záznamu a jeho dalšího šíření na DVD, k čemuž účastníci svou přítomností poskytují souhlas.


Ke stažení: Stará Boleslav


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS