Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 

Hlavní menu:Doprava

Doprava


Doprava autobusem
(červené značení v mapě, 190 kB)

Pro parkování zájezdových autobusů přijíždějících ze všech směrů bude vyhrazena uzavřená část dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem, a to v úseku EXIT 196 až EXIT 203. Na toto parkoviště budou směrovány autobusy z obou křižovatek (tj. Brno-jih, resp. Brno-východ) ze směrů od Prahy a Bratislavy, resp. od Olomouce. Trasy pro příjezd autobusů budou zřetelně vyznačeny dočasným dopravním značením, dopravu bude usměrňovat Policie ČR. V mapě příjezdových tras, 190 kB jsou uvedeny GPS souřadnice pro navigaci na parkoviště autobusů. Objížďková trasa pro uzavírku dálnice D1 bude dostatečně označena.

Přijíždějící autobusy se budou postupně z obou směrů řadit k parkování od místa EXIT 201 (Brno-Slatina). Po zaparkování půjdou poutníci pěšky – z uzavřeného úseku dálnice budou pokračovat od místa EXIT 201 po ulici Evropské k areálu u letiště Brno-Tuřany, kde se bude konat mše svatá. Délka pěší trasy od zaparkovaných autobusů po vstup do areálu mše svaté bude v rozmezí od 1,5 km do 3,5 km. Pěší trasa bude dostatečně vyznačena, poutníky budou směrovat také přítomní pořadatelé.

Souhrnný leták o dopravě autobusy, 1 MB


Doprava autem
(modré značení v mapě, 190 kB)

Centrální odstavné parkoviště pro osobní automobily bude na ploše bývalého letiště při ulici Těžební. Na toto parkoviště budou řidiči směrováni dočasným dopravním značením z ulic: Ostravská, Olomoucká, Zvonařka, Černovická, Hněvkovského. Vjezd na parkoviště osobních aut bude ze dvou směrů – od ulic Olomoucké a Bělohorské. GPS souřadnice obou vjezdů jsou uvedeny na mapě příjezdových tras, 190 kB. Objížďková trasa pro uzavírku dálnice D1 bude dostatečně označena, dopravu bude usměrňovat Policie ČR.

Přesun poutníků z parkoviště osobních aut k areálu mše svaté bude zajištěn kyvadlovou MHD (autobusy – zelené označení v mapě, 190 kB). Místa nástupu a výstupu budou zřetelně vyznačena. Po výstupu z autobusů kyvadlové MHD u areálu letiště půjdou poutníci pěšky ke vstupu do areálu mše svaté.

Souhrnný leták o dopravě osobními automobily, 1 MB


Doprava vlakem

Pro příjezd vlakem budou využita vlaková nádraží Brno-hlavní nádraží, Brno-Slatina a Šlapanice.

Z centra Brna – od hlavního nádraží – bude k areálu mše svaté jezdit kyvadlová MHD (autobusy – zelené označení v mapě, 190 kB). Místa nástupu a výstupu budou zřetelně vyznačena. Po výstupu z autobusů kyvadlové MHD u areálu letiště půjdou poutníci pěšky ke vstupu do areálu mše svaté.

Z nádraží Brno-Slatina a Šlapanice budou k areálu mše svaté vyznačeny pěší přístupové trasy v délce cca 2,5 km (zelené značení v mapě, 190 kB). Z nádraží Brno-Slatina bude směr pěších orientován na ulici Řipskou a dále od místa EXIT 201 na dálnici D1 po ulici Evropské ke vstupu do areálu mše svaté. Z nádraží Šlapanice je řešen přístup pro pěší polní cestou z obce Šlapanice přímo k areálu mše svaté.

Zde naleznete jízdní řády všech posilových a zvláštních vlakových spojů, 334 kB do a z Brna a Staré Boleslavi z celé České republiky (v souboru členěno do listů), jízdní řády běžných vlakových spojů naleznete zde. Mimořádně vypravené vlaky budou zařazeny v jízdním řádu IDOS od 10. září.

Ve všech vlacích ČD platí tarif Českých drah. Ve vlacích zařazených do integrovaného dopravního systému lze využít i jízdenky IDS JMK. České dráhy doporučují všem cestujícím, kteří hodlají využít pro cestu do Brna vlak, aby si zakoupili v předprodeji zpáteční jízdenky. Rodiny s dětmi mohou využít nabídku Sone+ či ČD Net.Přístupové trasy pro pěší
(zelené značení v mapě, 190 kB)

Pěší trasa povede z uzavřeného úseku dálnice od místa EXIT 201 po ulici Evropské k areálu u letiště Brno-Tuřany, kde se bude konat mše svatá. Délka pěší trasy od autobusů zaparkovaných na dálnici po vstup do areálu mše svaté bude v rozmezí od 1,5 km do 3,5 km.

Další pěší trasy (v délce cca 2,5 km) budou vyznačeny z nádraží Brno-Slatina a Šlapanice. Z nádraží Brno-Slatina bude směr pěších orientován na ulici Řipskou a dále od místa EXIT 201 na dálnici D1 po ulici Evropské ke vstupu do areálu mše svaté. Z nádraží Šlapanice je řešen přístup pro pěší polní cestou z obce Šlapanice přímo k areálu mše svaté.

Pěší trasy budou dostatečně vyznačeny, poutníky budou směrovat také přítomní pořadatelé.


Kyvadlová MHD

Autobusy kyvadlové MHD budou zajišťovat přesun poutníků z centrálního odstavného parkoviště pro osobní automobily (ul. Těžební) k areálu letiště.

Druhá trasa kyvadlové MHD povede z centra Brna – od hlavního nádraží – k areálu letiště.

Místa nástupu a výstupu budou zřetelně vyznačena. Po výstupu z autobusů kyvadlové MHD u areálu letiště půjdou poutníci pěšky ke vstupu do areálu mše svaté.

Informace Dopravního podniku města Brna o zajištění linek MHD k areálu letiště Brno-Tuřany ve dnech 26. a 27. září naleznete zde, 418 kB. Mimořádné linky s označením "C" (centrum) a "P" (parkoviště osobních aut) budou v provozu v neděli 27. září od 4 hodin ráno do 18 hodin a budou bezplatné. Na ostatních linkách platí tarif IDS JMK (běžné jízdné).


Vzhledem k dopravním omezením, předpokládaným čekacím dobám a nutnosti dojít část trasy pěšky, je třeba plánovat příjezd s dostatečným předstihem. Cesty mají limitovanou průchodnost, proto velmi prosíme, abyste dodržovali na místence uvedenou dobu, do které máte zaujmout místo ve svém sektoru (viz mapa areálu, 96 kB). Pro optimální fungování dopravy, prosíme, dodržujte stejné trasy (místa výstupu a nástupu) při příjezdu a odjezdu.

Zde naleznete souhrnné informace Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje o jízdních řádech, 1 MB.Ke stažení: Brno


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS