Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
09.09.2009, autor: Martina Jandlová, kategorie: Mládež

Vysokoškoláci píší médiím

Studenti vyzývají ke "vhodnému informování o průběhu celé akce"
Vysokoškoláci píší médiím

"Přestože je návštěva papeže nejvíc očekávána ze strany věřících katolíků, jsme přesvědčení, že bez užitku ze setkání s tímto mužem nezůstane ani pozorně naslouchající občanská společnost. Vždyť kdo by dnes nepotřeboval slyšet slova o naději, víře a lásce, které jediné dávají lidskému životu smysl a naplnění. Není lhostejné, jakým způsobem papeže přijmeme a jak budeme ochotní a schopní vyslechnout poselství, které nám přináší." Také tato slova obsahuje výzva, kterou Studentská rada Vysokoškolského katolického hnutí Brno adresuje všem českým médiím. Jejím prostřednictvím se snaží pohnout česká média k tomu, aby upustila od proticírkevních nálad, která se v nich čas od času objevují, a nabídla svým čtenářům, posluchačům a divákům objektivní zpravodajství a seriózní publicistiku. Zároveň tak vyjadřuje uznání těm, kteří tak už činí. Celý text výzvy je přílohou této tiskové zprávy.

Vysokoškolské katolické hnutí Brno sdružuje přibližně 400 brněnských vysokoškoláků, cílem sdružení je vytvářet zázemí pro své členy, kteří si mohou vzájemně pomáhat ve svém osobnostním, sociálním i profesním růstu. Více informací naleznete na www.vkhcr.org/brno. Podobná sdružení fungují také v ostatních univerzitních městech, například Praze, Olomouci, Ostravě či ve Zlíně. Jejich vzájemnou komunikaci zprostředkovává Vysokoškolské katolické hnutí ČR.

Kontakt: Mgr. Lenka Kolaříková, tisková mluvčí,
tel.: 607 153 580, email: studentske@centrum.cz

Ke stažení: Výzva Vysokoškolského katolického hnutí českým médiím, 122 kB


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS