Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
10.06.2009, autor: Jiří Gračka, kategorie: Příprava

Týnská farnost zve dobrovolníky na pravidelné brigády ve Staré Boleslavi

Pražská farnost Matky Boží před Týnem se na návštěvu papeže připravuje modlitbou i prací
Kostel Matky Boží před Týnem na Starém Městě pražském

V pátek 5. června vykonala farnost Matky Boží před Týnem na Starém Městě pražském pěší pouť do mariánského poutního místa Římov u Českých Budějovic. Jedním z úmyslů poutníků byla také prosba o požehnání pro přípravu i průběh zářijové návštěvy papeže Benedikta XVI. v naší zemi. Sebezápor a nepohodlí pěšího putování tak mohli poutníci přinést jako svůj malý příspěvek v rámci příprav tolik očekávané papežské návštěvy. Počasí všem přálo a malebná krajina Jižních Čech umocnila nevšední zážitek návštěvy tohoto poutního místa.

Kromě přípravy duchovní se však týnská farnost podílí i na aktivní přípravě papežské návštěvy a k této práci zve též všechny ostatní zájemce. Vyhlašuje totiž pravidelné pracovní brigády v rámci přípravy areálu baziliky sv. Václava ve Staré Boleslavi. Dobrovolníci se sejdou v těchto termínech: 29. srpna, 12. září, 19. září, 22. září a 24. září. Začátek je vždy v 9.30 hodin, zájemci si mají přinést pracovní oblečení.

Kontaktní osoba: Štěpán Filipec, tel. 602 457 200, e-mail dkc@cmail.cz


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS