Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
17.08.2009, autor: Tereza Pourová, kategorie: Mládež

Společná duchovní příprava mládeže na setkání se Svatým otcem

Mladí lidé si během přípravy mají posílit víru, naději a lásku
Společná duchovní příprava mládeže na setkání se Svatým otcem

Zkratka BiCEPS se skládá z šesti slov: Bonus, internet, Citáty, E-neděle, Poselství, Smskování.

Slovo Bonus znamená dary mládeže Svatému otci. Prvním z nich je fotokniha zachycující život křesťanské mládeže v diecézích, komunitách atd. Druhým darem je peněžní šek - výtěžek ze sbírky na misie "Pro Afriku".

Internetem se rozumí weby signaly.cz a www.navstevapapeze.cz, které se věnují příjezdu Svatého otce.

Citáty, tak je nazvaná velká soutěž, která bude probíhat od 1. do 16. září na signaly.cz. Jedná se o výběr nejhezčího citátu o víře, naději a lásce. Tři výherci získají mimo jiné vstupenku do VIP prostoru ve Staré Boleslavi.

E-neděle jsou texty na zamyšlení od sester paulínek, které během devítidenní novény církve (8.-16. září) budou uveřejňovat signaly.cz.

Dalším slovem je poselství aneb Boží slovo na signaly.cz od 1. do 26. září, které povede k zamyšlení a bude se týkat víry, naděje a lásky.

Smskování začne 17. září, kdy se prostřednictvím děkanátních (vikariátních) animátorů budou lavinově šířit SMSky s myšlenkami na den. Ten, kdo takovouto smsku dostane, má možnost ji poslat dál a podělit se tak o myšlenku se svými blízkými.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS