Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
27.09.2009, autor: Kateřina Regendová, kategorie: Mládež

Program pro mládež ve Staré Boleslavi

Jak se mladí lidé připraví na setkání s Benediktem XVI.
Program pro mládež ve Staré Boleslavi  

Pro mládež, která přijede do Staré Boleslavi již v neděli, je připraven večerní program, který se věnuje především tématu svatosti, a to zábavně i naprosto vážně.

Program na pódiu na Mariánském náměstí začne v 19:30 a potrvá přibližně do 22:00 hodin. Připravena je divadelní hra Klopýtání v režii Luďka Strašáka, krátké scénky, hudební vstupy skupiny Credenc, krátká katecheze P. Tomáše Holuba i společná modlitba.

Pro ty, co nepůjdou po skončení programu spát do stanového městečka, bude možnost celonoční adorace v bazilice, nabídka modlitby růžence, duchovních rozhovorů či svátosti smíření až do 4:00 hodin, kdy se začnou otevírat sektory na místě setkání se Svatým otcem.

Ráno společný program začíná v 6 hodin projekcí filmu Cestou čtvrtého krále, což je připomínka na celosvětové setkání mládeže s papežem Benediktem XVI. v Kolíně nad Rýnem v roce 2005.

Hlavním tématem ranního programu bude osoba sv. Václava, který řešil podobné problémy jako dnešní mladí lidé (ranní vstávání, rodinné vztahy apod.) a druhým nosným tématem bude modlitba. Hudebně bude celé ráno doprovázet skupina SBM. Ve filmových vstupech si mladí mimo jiné připomenou česká setkání mládeže s papežem Janem Pavlem II. (Svatý Kopeček v r. 1995, Hradec Králové v r. 1997) i světová setkání mládeže s papežem Benediktem XVI. v Sydney a Africe.

V 9 hodin budou mladí sledovat přímý přenos z baziliky, kde již bude Svatý otec. Slavnostní mše svatá začíná v 9:45. Po mši svaté mají mladí připravený krátký pozdrav papeži a on jim řekne své poselství.
© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS