Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
06.05.2009, autor: Jiří Gračka, kategorie: Příprava

Připravme se na návštěvu Svatého otce s texty k modlitbě a rozjímání

Materiály k přípravě na papežskou cestu, vydané v šedesátistránkové brožuře, lze sehnat na každém biskupství
Připravme se na návštěvu Svatého otce s texty k modlitbě a rozjímání

K duchovní přípravě na papežskou cestu vydala Česká biskupská konference spolu s nakladatelstvím Poustevník brožurku Připravme se na návštěvu Svatého otce Benedikta XVI. v České republice s podtitulem Modlitby – myšlenky – inspirace. Knížečka o 64 stránkách je určena všem, kteří z tak významné události, jakou cesta Svatého otce do naší země je, chtějí čerpat co největší užitek i pro svůj duchovní život.

Brožura se skládá ze dvou hlavních částí. Tou první je vstupní informace o návštěvě a uvedení do přípravy (str. 11-25). Dozvíte se zde něco o osobě papeže Benedikta XVI. i o významu a předpokládaném průběhu návštěvy. Součástí je také modlitba za šťastný průběh cesty.

Druhou část (str. 27-60) tvoří materiály ke třem dnům návštěvy a zároveň ke třem jejím tématům: víře, naději a lásce. U každého z nich lze nalézt krátkou úvahu, biblické texty a odkazy k dalším pasážím, výroky světců, především církevních otců, citáty církevních dokumentů a konečně otázky a podněty k uvažování.

"Papežská návštěva je velká událost a troufnu si říct i velký, nezasloužený dar. Jak dar využijeme, záleží na nás," píše v předmluvě brožury předseda České biskupské konference, arcibiskup Jan Graubner, a vyjadřuje přání, aby "průvodce přípravou byl opravdu dobře využit od co největšího počtu věřících. Pak se objeví požehnané plody nejen v životě mnoha lidí, ale i celého společenství místní církve."

Jednotlivé výtisky brožury si můžete koupit za cenu 30,- Kč na každém biskupství (jejich seznam a kontaktní údaje naleznete ZDE) nebo v prodejnách Karmelitánského nakladatelství (seznam ZDE). Objednávky nad 10 kusů přijímá nakladatelství Poustevník na adrese Kateřina Vysloužilová, Rooseveltova 49, Praha 6, e-mail: k.poustevnik@seznam.cz, tel.: 737 420 804. Případní zájemci si text mohou stáhnout zdarma v přiloženém souboru.

Ke stažení: Brožura "Připravme se na návštěvu Svatého otce", 372 kB

Ke stažení: Příprava

Materiály určené k duchovní přípravě na návštěvu Svatého otce


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS