Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
28.09.2009, autor: Monika Vývodová, kategorie: Aktuality

Papež poděkoval obyvatelům České republiky

Svatý otec ukončil svou návštěvu naší země
Papež poděkoval obyvatelům České republiky

Krátce před odjezdem Svatý otec pozdravil zaměstnance a spolupracovníky Apoštolské nunciatury v Praze. Pak se autem přesunul na letiště Stará Ruzyně. Tam proběhl slavnostní rozlučkový ceremoniál s vojenskými poctami, během kterého promluvil jak prezident Václav Klaus tak Svatý otec.

Benedikt XVI. poděkoval za štědrou pohostinnost, které se mu dostalo během jeho pobytu v této nádherné zemi. Vděčnost vyjádřil nejen panu prezidentovi, ale i všem organizátorům za zabezpečení hladkého průběhu všech setkání a věřícím za jejich modlitbu.

Poté se rozloučil s přítomnými zástupci státu a církve. Nastoupil do letadla Armády České republiky a v 18.14 odletěl do Říma.

V momentu, kdy Svatý otec opouštěl vzdušný prostor České republiky, poslal prezidentu Václavu Klausovi telegram. Píše, že vzpomíná na jednotlivé události, které prožil v naší zemi, a těmito slovy děkuje: "S krásnými vzpomínkami na prožité dny bych chtěl vám, pane presidente, i celému národu vyjádřit upřímnou vděčnost za srdečné přijetí." Dodává, že vyprošuje Boží požehnání pro pana prezidenta i všechny občany České republiky.

Plný text papežovy promluvy je dostupný zde, překlad projevu prezidenta Klause naleznete na stránkách hrad.cz.

Ke stažení: Promluvy Svatého otce

28.09.2009 17:15

Závěrečný ceremoniál

Závěrečný ceremoniál
Letiště Ruzyně
 

© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS