Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
28.09.2009, autor: Jan Balík, kategorie: Promluvy

Papež nás bude nosit ve svém srdci

Souhrn slov pronesených Benediktem XVI. při odletu na ruzyňském letišti v pondělí 28. září 2009
Papež nás bude nosit ve svém srdci

Benedikt XVI. před svým odletem z ruzyňského letiště pozdravil prezidenta republiky, kardinály, biskupy, diplomaty a všechny přítomné. Poděkoval za štědrou pohostinnost, které se mu dostalo během jeho pobytu v této nádherné zemi.

Vyslovil vděčnost za čas strávený s prezidentem republiky v jeho rezidenci, poděkoval všem, kteří se zasloužili o úspěšné zabezpečení průběhu jednotlivých setkání a bohoslužeb, i všem věřícím, kteří přispěli modlitbou, aby tato návštěva přinesla dobré ovoce. Řekl, že bude uchovávat v paměti chvíle modlitby, které prožil spolu s biskupy, kněžími a věřícími této země. Připomněl světce, jenž významnou měrou spoluutvářeli dějiny naší země. Zmínil setkání s představiteli křesťanských společenství, setkání s akademickým společenstvím a "mimořádně potěšující" setkání s mládeží.

Svoji závěrečnou řeč ukončil slovy: "Slibuji, že na všechny budu pamatovat ve svých modlitbách a že bude všechny nosit ve svém srdci." A Pražské Jezulátko ať je i nadále "vaší inspirací a vede všechny rodiny vašeho národa."

Plný text papežovy promluvy je dostupný zde.

Ke stažení: Promluvy Svatého otce

28.09.2009 17:15

Závěrečný ceremoniál

Závěrečný ceremoniál
Letiště Ruzyně
 

© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS