Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
08.07.2009, autor: Richard Vocel, kategorie: Příprava

Nejčastější dotazy k návštěvě Benedikta XVI. v Brně

Informace ohledně místenek na papežskou mši i množství zajímavých odkazů nabízí stránka brněnského biskupství
Nejčastější dotazy k návštěvě Benedikta XVI. v Brně

Co dělat, když... to je název rubriky uveřejněné na stránkách brněnské diecéze. Jde o nejčastější dotazy týkající se brněnské bohoslužby se Svatým otcem a různých záležitostí s ní souvisejících.

Papež Benedikt XVI. přijede za každým, kdo se s ním chce setkat. Podobně jako ve Staré Boleslavi, přestože zde je setkání určeno (nejen) mládeži, je třeba připomenout, že účast na bohoslužbě v Brně není věkově ani jinak podmíněna, pozváni jsou všichni.

Mezi nejčastější dotazy patří: jak postupovat, když si zapomenete vzít s sebou místenku do sektoru nebo ji nebudete mít objednanou; když nevíte, do jakého termínu se můžete u správce farnosti přihlásit a dostat místenku, nebo rozhodnete-li se přijet až těsně před bohoslužbou a bez místenky.

Napadlo vás, jestli existují stránky, kde se mládež může učit anglicky s papežem nebo jaké kroky má učinit ten, kdo se chce akreditovat jako novinář nebo fotoreportér na papežskou bohoslužbu? Anebo když zástupci farnosti plánují požehnání základního kamene pro novostavbu kostela přímo od Svatého otce, kde se mají hlásit dobrovolníci při organizaci bohoslužby apod.?

I přes množství praktických věcí ohledně papežské návštěvy je třeba provádět duchovní přípravu, která už začala a o níž se také dozvíte z dotazů. Všechny otázky najdete na www.biskupstvi.cz/papezvbrne.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS