Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
27.09.2009, autor: Kateřina Regendová, kategorie: Mládež

Mladí promluví s papežem

Zástupci mladých lidí předají Svatému otci dva dary
Mladí promluví s papežem

Svatý otec dostane od mladých lidí dva dary. Prvním je fotokniha ze života mladých křesťanů v České republice. Jsou v ní shromážděny fotografie z diecézí, komunit a řádů a také z velkých celostátních setkání mládeže, která pořádá Sekce pro mládež České biskupské konference.

Mladí lidé ale též uspořádali v posledních měsících sbírku, aby tak vyjádřili svou křesťanskou solidaritu a mohli věnovat papeži dar na podporu jeho charitativních a misijních projektů v Africe. Veřejná sbírka na tento účel s názvem "Pro Afriku" probíhá již dva měsíce a bude trvat do konce září. Celková suma, která bude nakonec poslána papeži od českých mladých, se odhaduje na 400 000 Kč (16 000 EUR).

V České republice je dobrým zvykem, že každé celostátní setkání mládeže provází solidarita mladých lidí. Můžeme vzpomenout na setkání na Svaté Hoře v roce 1999, ve Žďáru nad Sázavou 2002, v Táboře 2007 a loňské ActIv8 na Velehradě.

K papeži přistoup nejdříve Marie Lukešová, studentka farmacie a náboženské výchovy ze Semil, která se aktivně zapojuje do práce s mládeží. S Benediktem se setkala již dvakrát: v italských Alpách u Aosty a na celosvětovém setkání mládeže v Kolíně nad Rýnem.

„Jsem ráda, že Benedikt XVI. navázal na svého předchůdce v pořádání světových dnů mládeže. Velice se mně líbí titul papeže - služebník služebníků božích. Zároveň si ho vážím jako jednoho z největších teologů současnosti.“

Jako druhý  Vladislav Janouškovec z Plzně, učitel německého jazyka a dějepisu na základní škole, aktivní spolupracovník diecézního centra pro mládeže, sportovní redaktor Českého rozhlasu Plzeň, reportér ČRo 1 Radiožurnálu a místopředseda Mladých křesťanských demokratů Plzeňského kraje. 

„Mým největším duchovním zážitkem bylo světové setkání mládeže s papežem Janem Pavlem II. v Římě v roce 2000.“


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS