Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
23.04.2009, kategorie: Otázky a odpovědi

Jakým způsobem se na papežskou návštěvu připravit?

Jaké instituce jsou do příprav na návštěvu Svatého otce zapojeny? Co je třeba udělat, aby návštěva splnila očekávání církve či očekávání českých obyvatel?

Za Českou republiku na přípravách cesty spolupracuje Kancelář prezidenta republiky a přípravný církevní tým, v jehož čele stojí biskup Václav Malý. Svatý stolec pak cestu připravuje skrze apoštolskou nunciaturu v Praze.

Návštěva papeže vyžaduje vedle praktických záležitostí také intenzivní přípravu duchovní: biskupové o ní hovoří ve svém pastýřském listě a vyzývají věřící k tomu, aby se připravili "modlitbou, osobní i společnou… tematicky zaměřenou četbou Písma a duchovních spisů... osobními úvahami nad zvolenými tématy" a společnými rozhovory o nich v rodinách a ve společenstvích farností. "Život má ovšem také rovinu činu, kterou nelze při přípravě pominout," stojí dále v listě a biskupové proto vyzývají: "Čiňme dobro!"


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS