Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
27.09.2009, autor: Kateřina Regendová, kategorie: Mládež

Hudba při mši ve Staré Boleslavi

I ve stylu mladých
Hudba při mši ve Staré Boleslavi  

Ve Staré Boleslavi zazní společně hudba klasická a moderní. Na hudebním doprovodu celého programu se budou podílet SBM, Credenc, Táborský chrámový sbor, Pěvecký sbor Slavík a Svatohorský chrámový sbor spolu s Komorním smíšeným sborem z Příbrami.

Skupiny mladých lidí SBM a Credenc, se snaží o moderní styl duchovní hudby blízké mládeži. Snaží se jí přetvořit tak, aby tato hudba sloužila duchovnímu otevření se Bohu. Styl hudby těchto dvou kapel je mezi věřící mládeží velice oblíben.


SBM (zkratka, která znamená – sbor brněnské mládeže)

Schola brněnské mládeže sdružuje již přes 9 let mladé zpěváky a muzikanty z různých farností. Tvoří ji kolem 35 zpěváků a 20 muzikantů. Pravidelně vystupují v brněnské katedrále. Profilují se vícehlasými sbory a originálními aranžemi. Doprovázela mnoha celostátních i mezinárodních setkání mládeže (např. Mariazell 2004, Kolín nad Rýnem 2005, Tábor 2007). Vede Štěpán Policer.

Credenc

Název skupiny mladých vychází z latinského "credens," "věřící". Tvoří ji kolem 30 mladých chlapců a děvčat od 16 do 30 let, kteří pravidelně v neděli doprovází bohoslužby v kostele Svatého Ducha v Ostravě. Doprovázeli již několik celostátních setkání mládeže.

Vede Jan Kováč.© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS