Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
09.09.2009, autor: Martina Jandlová, kategorie: Mládež

Dopis vysokoškolských studentů Svatému otci

Zástupci Vysokoškolského katolického hnutí papeži představují své sdružení a vzpomínají na setkání v Římě
Dopis vysokoškolských studentů Svatému otci

"S velkou radostí v srdci jsme přijali zprávu o Vaší návštěvě České republiky. Jménem vysokoškolských studentů Vás chceme co nejsrdečněji přivítat a vyjádřit Vám svou hlubokou vděčnost za to, že nás přijedete povzbudit a posilnit naši víru v Krista, který nás provází celým životem a zvláštním způsobem také obdobím našeho studia," napsali studenti českých a moravských vysokých škol sdružení ve Vysokoškolském katolickém hnutí ČR. V dopise dále představili papeži historii vzniku sdružení i jeho současnou činnost, zmiňují se o pastoraci vysokoškoláků v tuzemsku a připomněli přijetí, kterého se jim dostalo letos v červenci v Říme, kam Benedikt XVI. pozval účastníky prvního Evropského setkání univerzitních studentů. "Velmi nás oslovilo nejen Vaše velmi srdečné přijetí, plné důvěry a upřímného zájmu, ale také bohatství Vašeho poselství. Jsme si vědomi své odpovědnosti za budoucí vývoj Evropy, jež je neoddělitelně spjata s intelektuálními schopnostmi, které nám Pán svěřil. Chceme na svých univerzitách vydávat svědectví o živém Kristu a příkladem svého života k němu přivádět další mladé lidi," píší studenti papeži. Dopis je přílohu této tiskové zprávy.

Vysokoškolské katolické hnutí Brno sdružuje přibližně 400 brněnských vysokoškoláků, cílem sdružení je vytvářet zázemí pro své členy, kteří si mohou vzájemně pomáhat ve svém osobnostním, sociálním i profesním růstu. Více informací naleznete na www.vkhcr.org/brno. Podobná sdružení fungují také v ostatních univerzitních městech, například Praze, Olomouci, Ostravě či ve Zlíně. Jejich vzájemnou komunikaci zprostředkovává Vysokoškolské katolické hnutí ČR.

Kontakt: Mgr. Lenka Kolaříková, tisková mluvčí,
tel.: 607 153 580, email: studentske@centrum.cz

Ke stažení: Dopis Vysokoškolského katolického hnutí Svatému otci, 54 kB


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS